Hakkımızda

- +

HAKKIMIZDA;

1 Mart 1973 yılında kurulmuş olan derneğimiz, ülkemizin nadide kuruluşlarından olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş’nin  desteği ile kültür ve sanat faaliyetlerini 46 yıldır kesintisiz olarak sürdürmektedir. Derneğimiz, bünyesinde görev alan Erdemir çalışanı, eş ve çocukları, Erdemir emeklisi ile ilçemizde birçok kurumda çalışanlardan oluşan toplam 174 asil üye 40 Kursiyer ile çalışmalarına devam etmektedir.

MİSYONUMUZ;

“Dernek olarak amacımız kültürel faaliyetlerimizi en iyi şekilde geliştirip geniş kitlelere yaymak, yöremizin ve ERDEMİR’imizin kültürel manada da var olduğunu göstermek, ayrıca gelecek kuşaklara Türk Halk Müziğini, Türk Sanat Müziğini, Türk Halk Oyunlarını ve Tiyatromuzu yozlaştırmadan ulaştırmaktır.

Derneğimiz; Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Oyunları ve Tiyatro dallarında etkinlikler düzenlemekte ayrıca Bağlama, Gitar, Piyano, Keman, Modern Dans kursları da vermektedir.

Çalışmalarımız, Türk Sanat ve Türk Halk Müziği için akustik salonu, Türk Halk Oyunları için aynalı ve laminant zeminli salonu, Tiyatro için küçük sahneli salonu olan, Erdemir tarafından tahsis edilmiş, eski ancak 2018 yılı başlarında yine Erdemir tarafından yenilenen bir binada gerçekleştirilmektedir.

 

2021-2022 Yılındaki hedeflerimiz arasında Erdemir’in Kuruluş yıl dönümü etkinliklerine Tiyatro, Halk Müziği, Sanat Müziği ve Halk Oyunları gruplarımızla yine 4 dalda katkıda bulunmak, çocuk korosu konseri vermek, davet alındığı takdirde İskenderun’da Türk Sanat, Türk Halk Müziği konseri vermek ve Türk Halk Oyunları Grubu olarak destek alınabildiği takdirde ulusal ve uluslararası festivallere katılmaktır.